Jak si zařídit kancelář v domácím prostředí?

.


V dnešní době je velice populární práce z domova. Tato práce se stává stále více atraktivní a využívá ji mnohem více lidí, pokud to zaměstnavatel umožňuje. Ovšem pokud neděláte zaměstnavatele sami sobě v případě podnikání. Pak si tzv. home office můžete dovolit, aniž byste se někoho ptali. Jak si zařídit útulnou kancelář, která vás bude motivovat k práci?

počítač

Stůl je základ

Musíte vybírat stůl s dostatečně velkou pracovní plochou. Je důležité, aby se vám tam pohodlně vlezl jak počítač, tak tiskárna, ale aby vám i přesto zbýval dostatek pracovní plochy k vykonávání různých činností. Vše se odvíjí podle toho, jakou práci vykonáváte. Rovněž nesmíte zapomenout na to, že na stole potřebujete nejlépe stojan či kalíšek na propisky, tužky či zvýrazňovače, které vám práci usnadní. Také jsou vhodné různé regálky na čisté papíry, papíry, které musíte zpracovat a papíry, které již čekají na založení do šanonů. Nezapomeňte také na lampu.

.

Kam stůl umístit?

Dříve bylo velice typické, že se stůl nacházel přímo pod oknem u zdi. Pod okna se stůl umísťoval kvůli dostatečnému dennímu světlu. Dnes si již můžete dovolit mnohem víc. Ano, stále myslete na blízkost denního světla. Ovšem stůl můžete umístit také do prostoru. Vytvoříte tak místnost mnohem dynamičtější. Rovněž si ale dejte pozor, abyste okno neměli za zády. Potom by vám denní světlo mohlo tropit neplechu kvůli přímému dopadu slunečních paprsků na monitor počítače.

Vhodná kancelářská židle

Nezbytnou součástí pracovního prostoru je kancelářská židle, na které budete sedět během vykonávání své práce. Volte opravdu pohodlnou židli, přizpůsobenou plně vašim podmínkám. Jde především o vaše zdraví.

Budete mít v kanceláři návštěvy?

Pracujete v kanceláři pouze samostatně, nebo zde i přesto, že se kancelář nachází u vás doma, budete přijímat návštěvy? Pokud ano, je vhodné umístit do místnosti také stolek a alespoň dvě pohodlné křesla, kde si s klientem sednete a rozeberete jeho případné požadavky.

pracovna

Kancelář musí být útulná

Je velice důležité, abyste se zde cítili příjemně. Do oken si dejte klidně dlouhé vzdušné závěsy, které opět vytvoří prostor trochu dynamičtější. Na okenní parapet můžete umístit květinu. Na stůl či na stěny umístěte třeba fotografie, které jsou vám příjemné. Na stůl můžete umístit fotografii vaší rodiny, na stěny dejte například vaše nejlepší práce či ocenění. Zpříjemněte rovněž stůl u posezení – postačí pěkná dekorace, mísa se sušenkami či květina.

.