Jak zařídit pokojíček pro školáka

Pokud se vaše dítko chystá po prázdninách poprvé do školy, určitě si už pečlivě připravuje aktovku, penál a pastelky. Připravte se i vy na školní léta a pořiďte mu nábytek do pokojíčku, který skvěle vypadá, ale hlavně ho naučí správnému držení těla i sezení. Poradíme vám, jak zařídit pokojíček pro prvňáčka a na co si při výběru nábytku dát pozor.
chlapecký pokoj
Jak vybrat ideální stůl
Nad psacím stolem váš školáček prosedí dlouhé hodiny, proto je důležité investovat do opravdu kvalitního kusu nábytku, který vydrží dlouhá léta. Současným trendem jsou dětské psací stoly s nástavcem, které mají dostatečně velkou pracovní plochu a současně i prostor pro odkládání psacích pomůcek a dalších nezbytností.
 
Pokud toužíte po něčem více univerzálním, je pro vaše dítko ideální rostoucí stůl. Ten je možné nastavit nejen do výšky, ale také ve sklonu pracovní desky. Tak zajistíte správné sezení během domácích úkolů nebo třeba kreslení. Šířka pracovní desky by měla být alespoň 60–90 cm.
chlapec při kreslení
Správná židle zajistí zdravé sezení
Rostoucí židle se v každém věku přizpůsobí vašemu dítěti. Ideální nastavení židle by mělo být takové, aby dítě dosáhlo celou ploškou nohy na zem. Současně je nutné pamatovat i na úroveň loktů nad pracovní deskou. Správnou výšku zjistíte tak, že necháte dítě spustit paže podél těla a následně ohnout v loktech a sevřít pravý úhel. Loket by se měl nacházet 2 až 3 cm pod úrovní pracovní plochy. Při výběru jakéhokoliv stolu na toto pravidlo pamatujte. Jedině tak zajistíte vašemu dítěti zdravé sezení.

Vyměňte postýlku za školáckou postel
Pokud jste se pustili do zařizování pokojíčku vašeho prvňáčka, pamatujte také na novou postel. S prvními jedničkami, které vaše dítko přinese domů, také brzy odzvoní dětské postýlce. Váš školáček bude potřebovat postel, ze které jen tak nevyroste.

Jak zařídit pokojíček pro školáka
Share