Kancelář není jen o nábytku

I když si kancelář vybavíte nejmodernějším nábytkem, může působit stroze, protože jí nebudete mít třeba vymalovanou správnou barvou, nebo v ní máte špatné doplňky, špatné světlo apod., nejen, že v kanceláři trávíte hodně času, ale také je důležité, aby prostředí Vaší kanceláře oslovilo správně i Vaše zákazníky.
moderní kancelář
Jaké barvy zvolit do kanceláře:
Vybrat vhodnou barvu do kanceláře není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát, hodně lidí si volí do kanceláře barvu bílou, jenže v kanceláři může působit příliš sterilně, hodí se opravdu lépe do zdravotnických zařízení, modrá barva vyvolává pocit serióznosti, takže tou je dobré vymalovat kancelář, pokud podnikáte v bankovním sektoru, tmavé barvy vzbuzují dojem konzervativního podniku, naopak světlé barvy jsou decentní. Třeba žlutá nebo oranžová se hodí do kanceláří, kde potřebujete navodit tvůrčí atmosféru, takže např. do reklamních podniků, fialová může pro někoho představovat extravaganci, ale také dokáže dobře inspirovat.
Hodně oblíbené jsou nejen v kancelářích v poslední době fototapety – nemusíte si vybírat z již vyrobených, můžete si navrhnout svou vlastní, perfektně tak vyjádříte třeba své zájmy, Váš zákazník hned po příchodu do Vaší kanceláře může odhadnout, s jakým typem člověka vlastně bude jednat.

Nezapomeňte na doplňky, a ideálním doplňkem do kanceláře jsou živé květiny, už i z důvodu, že žádná kancelář potom nepůsobí strohým dojmem.
zasedací místnost
Také proto, že v kanceláři trávíte většinu svého času, měli byste ji doplnit o zeleň, protože rostliny čistí vzduch a zvyšují jeho vlhkost, absorbují škodlivé látky, tlumí hluk, odbourávají podráždění očí i bolest hlavy a také mají relaxační a estetické účinky.
–        dobrou volbou je dracéna – patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, a to zejména kvůli exotickému vzhledu a nenáročnosti. Hodí se do velkých budov, kancelářských prostor. Vhodné jsou například dracény s širokými pruhovanými listy
–        také vůbec nic nezkazíte, ale naopak vzbudíte dobrý dojem, když si do kanceláře pořídíte palmu – optimálním místem pro palmy je světlé, ale ne přímo slunečné stanoviště
–        zamiokulkasje vyhledávaná módní rostlina s dužnatými stonky a tmavě zelenými listy. Vyjímá se ve vyšších nádobách, a aby vynikl, potřebuje prostor. Daří se mu takřka kdekoliv, často bývá ozdobou obchodních center, a je velmi nenáročný na péči. Snese spíše více sucha než vláhy, a tak jedinou zásado je, abyste je nepřelévali.

Kancelář není jen o nábytku
Ohodnoťte příspěvek