Oáza klidu a odpočinku

.


.

Každý, kdo si rád pospí, se celý den těší, až se večer zachumlá do svých peřin, uvelebí se na pohodlné matraci a užije si zasloužený spánek. Zejména v zimních, na slunce sporých, měsících má člověk občas pocit, že by prospal celé dny, nebo by z postele raději vůbec nevlézal. Málo kdo si toto však může dovolit a proto je to pro nás pracující spíše taková vysněná, o to víc lákavá představa.
snídaně v posteli
Správný odpočinek a spánek by však nebyl bez vhodné místnosti. K tomu je už po staletí určena ložnice. Pokoj, který není běžně určen pro vítání hostů, ale přesto velmi záleží na tom, jak je zařízen a jakou má atmosféru.
Ložnice by tedy neměla plnit onu praktickou funkci místa pro spánek, ale měla by být i příjemným místem pro relaxaci, odpočinek i případné trávení času. Každý máme svůj vztah k ložnici jiný. Spousta lidí ji navštěvuje pouze za účelem spánku a v posteli tráví bdělý čas jen v případě, že musí. Jiní by zase z postele nevylezli, pokud to opravdu nutné není, od snídaně, přes četbu, sledování televize, sexuální hrátky nevyjímaje, až po běžné úkony jako například skládání prádla, lakování nehtů a podobně.
koberec před postelí
S onou postelí je však spojen i samotný prostor – tedy ložnice. Pokud se v pokoji cítíme dobře, trávíme zde také více času. A není důvod, proč by právě ložnice musela být v tomto ohledu přehlížena.
Aby nám bylo v ložnici příjemně, je důležitá zejména pohodlná postel s kvalitní matrací, ta je základ. Své také udělá dobrý polštář a příjemná přikrývka. Opomenout nelze ložní prádlo, které se dnes vyrábí z nejrůznějších materiálů v nepřeberném množství vzorů a barev. Další nábytek a doplňky jsou pak na každém z nás a na našich bytových možnostech. Kdo má v domě či bytě možnost mít šatnu, určitě se v ložnici obejde bez zbytečně prostorných skříní a volí raději praktickou komodu na pár drobností. Sporným vybavením v ložnici je televize. Odborníci doporučují mít ji raději v obývacím pokoji a sledovat oblíbené pořady nebo filmy tam. Někdo se bez ní v ložnici ovšem neobejde.
hnědé polštářky
Doplňky, jako jsou noční stolky, lampičky vhodné ke čtení nebo pouze k intimnímu osvětlení, police či dekorace už záleží na každém z nás. Důležité je však uvědomit si, čím je naše ložnice pro nás a jaké jsou vůči tomuto prostoru naše zásadní požadavky, podle toho je pak vhodné ji uzpůsobit.

.