Vana vs. sprchový kout

.


.

Pokud se rozhodujete, zda si do koupelny pořídíte vanu nebo sprchový kout, v dnešní době už se nedá koukat jen na rozměry, protože dnešní sprchové kouty jsou docela prostorné, ale tím pádem některé z nich mohou rozměrově konkurovat vanám, spíše než na prostory byste se měli zaměřit na to, co Vám osobně bude víc vyhovovat.
sprcha vedle wc
Sprchový kout – i když některé jsou prostorově stejné jako vana, dají se samozřejmě pořídit i menší, a hlavní výhodou do malých koupelen je to, že vlastně nejvíc místa zabírají do výšky, zatímco vana do šířky, takže místo ušetříte určitě. Někteří lidé tvrdí, že při sprchování ušetříte i vodu, je tomu ale opravdu tak? Pánové možná ano, pokud se namočí, vypnou vodu, namydlí se, umyjí, a potom až opět vodu pustí, tak proti koupeli ve vaně vodu ušetří, ale ženy, které ve sprše (ale i ve vaně), tráví delší dobu, myjí si déle vlasy, určitě ne, v tomhle případě vyplýtváte víc vody, než ve vaně. Nevýhodu mají v tom, že některé kousky prádla v nich přeperete jen těžko, a když se Vám narodí děti, postupem času se z většiny z nich stávají „malí plaváčci“, kteří budou mít raději vanu.
Vana– není asi nic příjemnějšího, než po náročném dni, hlavně v chladných podzimních a zimních dnech, si dopřát voňavou, relaxační koupel, ale najdou se mezi námi takoví, kteří se odmítají koupat vlastně „vlastní špíně“ a upřednostní raději sprchový kout, pro sprchový kout se rozhodují většinou muži, a hlavně sportovci, ženy mají raději vanu, o dětech nemluvě.
modré doplňky v koupelně
Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, a také dostatek finančních prostředků, můžete si pořídit jak vanu, tak i sprchový kout, a bude spokojená celá rodina, nebo můžete zvolit kompromis, pořídit si vanu, k ní sprchovou baterii, a tzv. vanovou zástěnu, tím pádem budete mít 2 v 1, upokojíte své potřeby k relaxaci, ale v létě naopak výhody sprchování, a děti budou spokojené také.

.