Zahrada a péče o ní

.


.

Dnes se stále více snažíme, aby příroda prostoupila i naše příbytky. Proto bydlení, kde můžeme využívat i zahradu, je velmi žádané. Má to mnoho výhod. V létě můžeme na zahradě relaxovat, naše děti si mohou hrát v bezpečném prostoru, kde je můžeme mít stále pod dohledem, můžeme si instalovat bazén, zřídit si květinové nebo zeleninové záhonky. Pokud máme takové štěstí a disponujeme takovým prostorem, musíme si uvědomit, že to nebude zadarmo. Zahrada totiž požaduje svojí péči, která si žádá i finance.
červený rozchodník
Péče o zahradu
 1/ vyhrabání suchého listí z trávníku
2/ostříhání odumřelých částí keřů a rostlin, prostříhání stromů
3/aplikace podzimních hnojiv na trávník
4/zabezpečení keřů a rostlin před zimou- obalení kmenů pytlovinou
5/zalití stálozelených rostlin, aby měly před zazimováním dost vláhy
Co na to budeme potřebovat a kolik to bude stát
Na mnoho prací stačí rýč, hrábě a lopata, které zakoupíme v každém zahradnickém centru. I to stojí určité finance, ale nikoho z nás to jistě nepoloží na lopatky. Většinou stačí naše běžné úspory. Co ale s množstvím listí, které každým dnem přibývá? Pokud nám nestačí hrábě, práci si podstatně ulehčíme vysavačem listí, které jsou jak benzínové, tak elektrické. Tento pomocník nám ušetří mnoho času a námahy. Zametací stroj je také užitečným pomocníkem. Na podzim nám pomůže uklidit zbytky listí a větviček, v zimě zvládne úklid sněhu, během roku s ním můžeme udržovat cestičky. Užitečným pomocníkem je také drtič, který nám pomůže upravit biologický odpad do takové podoby, aby se dal kompostovat. Tyto drtiče mají opět různou výkonnost. Volíme podle toho, jaký odpad budeme potřebovat likvidovat. Kompost je pak kvalitnější, snadno se zakládá a hlavně, práce jde rychle od ruky. Pokud máme na zahradě bazén, pak se neobejdeme ani bez vysavače bazénového dna. Zazimování bazénu je totiž kapitola sama pro sebe.
chaloupka na jaře
Mnoho majitelů zahrad si dává tyto práce udělat na klíč u renomovaných firem. Neriskují, že bude práce provedena amatérsky. Mají pak jistotu, že jejich zahrada vykoukne na jaře opět v jarním hávu a bude stejně krásná, jako byla před rokem. Pořízení těchto zmíněných přístrojů je už značný zásah do rodinného rozpočtu. Obejít se bez nich bývá velmi namáhavé. Jak tedy na to? Využijme možnosti zakoupení přístrojů na splátky. Mnohé smlouvy lze nastavit tak, aby splátky byly v dostupné výši a my se na své zahradě neudřeli. Můžeme si tak užívat zahradních pomocníků i ve chvíli, kdy náš rodinný rozpočet na tom není zrovna nejlépe. Finanční půjčka na pořízení zahradního náčiní a vybavení zahrady tedy přijde velmi vhod.

.